Archiwum kategorii: prawo

Ruszyła kampania „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!”

Startuje kampania obywatelska, której celem jest zebranie szerokiego poparcia dla koniecznych zmian prawnych, które umożliwiłyby skuteczniejsze radzenie sobie z wizualnym chaosem. 

Oprócz formowania szerokiego poparcia, jednym z głównych elementów kampanii jest strona wysokaizbo.pl, na której znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące tzw. ustawy krajobrazowej, list otwarty do marszałek Sejmu oraz posłów zajmujących się projektem ustawy, galerię zdjęć prezentującą problem, a także formularz mailowy do posłów podkomisji, pracujących nad ustawą. 

Zachęcamy do aktywnego wsparcia oraz śledzenia prac nad zmianą prawa, które może przyczynić się do ujarzmienia chaosu reklamowego w naszym kraju.

Fundacja Fenomen jest jedną z wielu organizacji pozarządowych popierających tę inicjatywę.

Prezydencki projekt ustawy dotyczącej reklamy w Sejmie

Prezydent w dniu 28 czerwca 2013 r. skierował do Sejmu projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. Nazwa skomplikowana, złożona jest także treść ustawy, wprowadzająca do obowiązujących przepisów szereg zmian mających na celu ochrony krajobrazu. Kilka ze zmian dotyczy reklamy zewnętrznej – warto je przedstawić, ponieważ ustawa ma spore szanse na uchwalenie.

Czytaj dalej